İmsak: Güneş:
4 °C
asd

FAZLA KiLOLARINDAN KURTULDUĞU iÇiN MUTLU

FAZLA KiLOLARINDAN KURTULDUĞU iÇiN MUTLU

Ameliyatla fazla kilolarından kurtulan N.A adlı bayan, kilolarından kurtulduğu için mutlu olduğunu söyledi.

Çeşitli egzersiz programlarına katılıp ilaç kullanan ancak fazla kilolarından bir türlü kurtulamayan 1.58 boy ve 106 kiloda olan N.A adlı hasta Batman Bölge Devlet Hastanesi’nin Genel Cerrahi Kliniğinde mide küçültme ameliyatı oldu. Birinci ayın sonunda kontrole gelen hasta 13 kilo verdi.

 Konuyla ilgili konuşan Op. Dr. Vedat Deniz “Obezite, estetik bir sorun değil bir hastalıktır. Ameliyat öncesi yaptığımız kilo boy oranı hesabına göre bir vücut kitle indeksi çıkar. Obezite cerrahisi ameliyatı için vücut kitle indeksi 35’in üstünde şeker hastalığı, yüksek tansiyon, yüksek kolesterolü olan ve 6 ay–1 yıl kadar doktor gözetiminde diyet, egzersiz ve medikal tedavi uygulandığı halde kilo veremeyen hastalara öneriyoruz. Hastamıza da önerdik ve ameliyatı başarılı oldu. Hastamızın durumdan memnun kalması bizi sevindir” dedi.

BAŞKA HASTALARIN MEMNUN KALMASI BANA CESARET VERDİ

Başarılı geçen ameliyatının ardından duygularını dile getiren N.A şöyle dedi, “Batman Bölge Devlet Hastanesine Diyarbakır’dan geldim. Burada bu ameliyatı olan hastalarla görüştüm. Memnun olmaları beni daha çok cesaretlendirdi. Yapılan operasyondan çok memnun kaldım. Tüm ekibe ve hastane çalışanlarına teşekkür ediyorum.” ŞEVKİ ASLAN