Gram altın Cumhuriyet Altını Gümüş ONS Yarım Altın

Öğle: İkindi:
4 °C

YENi AYDINLATMA ŞEBEKELERi KURULDU

YENi AYDINLATMA ŞEBEKELERi KURULDU

Dicle Elektrik, 920 bin liralık bir yatırım ile Güney Çevre Yolu, Çamlıbel Caddesi ve Yeni Hal Yolunda aydınlatma şebekeleri kurdu.

Dicle Elektrik Dağıtım İl Müdürü Yusuf Açar, kış mevsimi gelmeden yatırım planına aldıkları aydınlatma yatırımlarını tamamlamak istediklerini belirterek, ‘’Kentimizdeki aydınlatma hizmetlerine önem veriyoruz. Kısa süre önceÇamlıbel Caddesi ile Yeni Hal Yolunda başlattığımız toplam 1.8 kilometrelik aydınlatma şebekelerini tamamlayarak devreye aldık. Güney Çevre Yolunun Kuyubaşı TOKİ kavşağından, Diyarbakır yoluna kadar olan 4.6 kilometrelik kısmında ise çalışmalarımız tamamlanmak üzere. Burayı da kısa sürede tamamlayarak şebekeyi devreye alacağız’’ dedi.

Hedef Aydınlık Batman

Konuyla ilgili açıklamasında “Daha aydınlık bir Batman için hiçbir fedakârlıktan kaçınmıyoruz’’ diyenİl Müdürü Açar, ‘‘Batmanlı hemşerilerimize daha iyi hizmet vermek için 7/24 çalışıyoruz. Bahse konu 3 noktadaki çalışmalar sırasında 188 aydınlatma direği diktik. Yatırım maliyeti 920 bin lira. Mevcut aydınlatma çalışmalarımız devam ederken bir yandan da ekonomik ömrünü tamamlamış olan veya dış etkenlerle çalışmayan armatürleri değiştiriyoruz. Hedefimiz daha aydınlık bir Batman’’ ifadelerine yer verdi. AHMET KÖLGE