Gram altın Cumhuriyet Altını Gümüş ONS Yarım Altın

Öğle: İkindi:
4 °C

Bayram Bereketi Esnafın Yüzünü Güldürdü

Bayram Bereketi Esnafın Yüzünü Güldürdü

Bayramlık almak için çarşı-pazarı dolduran vatandaşlar, piyasaya hareketlilik katarak esnafın yüzünü güldürdü.

Müslümanların dini bayramlarından biri olan Kurban Bayramı’na sayılı günler kala, ihtiyaçlarını karşılamak isteyen vatandaşları bayram telaşı sardı. Bayramlık almak için çoluk-çocuk, genç-yaşlı her yaştan çarşı-pazarı dolduran vatandaşların oluşturduğu hareketlilik, esnafın yüzünü güldürüyor.

Vatandaşlar en çok giyim ve şarküteri ürünlerine rağbet ederken, farklı yiyecekleri alarak bayram hazırlığı yapıyor.

Yaşanan hareketliliğin kendilerini memnun ettiğini belirten esnaf, “Çok şükür bayram geldi, kalabalık arttı, piyasa canlandı. Tabi bu, bayramın bir bereketidir.” diyor.

Bayram alışverişlerini yapan vatandaşlar da bayramı en güzel şekilde geçirmek için ihtiyaçlarını temin etmeye çalıştıklarını söylüyorlar.

Aktar İbrahim Bubekoğlu da şunları söyledi: “Allah’a çok şükür işlerimiz açıldı. Uzun süredir yaşanan durgunluğun ardından gelen bayram nedeniyle işlerimiz açıldı. İnşallah böyle devam eder.”

 Batı illerinden ayakkabı getirerek vatandaşa sattığını ve bu şekilde ekmek parasını kazandığını kaydeden Zeyni Yıldız ise, işlerinin çok iyi olmadığını, kuru kalabalığın olduğunu ileri sürdü.

Yıldız, “Bizler her bayram olduğu gibi bu bayramda da tezgâh açtık, ancak burada belediyenin biraz bize yardımcı olması lazımdır. Özellikle zabıtalar seyyar satıcılara karşı çok agresif davranıyor. Yetkililer sesimizi duyarsa çok iyi olur. İşlerimiz zaten durgun, kuru kalabalık var. Kurban Bayramına 2-3 gün kaldı, ama kimse alışveriş yapmıyor.” diye konuştu.  İLKHA