Gram altın Cumhuriyet Altını Gümüş ONS Yarım Altın

İmsak: Güneş:
4 °C

Şube Başkanları Toplandı

Şube Başkanları Toplandı

İl İdare Şube Başkanları Toplantısı, Vali Hulusi ŞAHİN başkanlığında Valilik toplantı salonunda yapıldı.

Toplantıya; Vali Yardımcıları Ertuğ Şevket Aksoy, Ramazan FANİ ve Kamu Kurum Müdürleri katıldı. 

İl İdaresi Kanunu’nun 24. maddesi gereğince gerçekleşen toplantının açılışında konuşan Vali, kamu kurum ve kuruluşlarının çalışmaları ile kamu personelinin verimine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
Yaklaşan Mübarek Kurban Bayramı vesilesiyle kamu kurum çalışanlarının ve vatandaşlarımızın bayramlarını tebrik ederek sözlerine başlayan Vali, Yola çıkacak olanlara iyi yolculuklar diliyorum. Trafik kurallarına lütfen uyuyalım ve çevremizi de uyaralım. Kurban Bayramı için İlimizde gerekli tedbirlerin alınması, özelikle kurban satış alanlarının ve kesim yerlerinin denetlenmesi konusunda ilgili kurumlar gerekli çalışmaları yürütüyorlar. Kurban kesim faaliyetini doğru yerde ve kurallara uygun yaparsak ibadetin anlamını ve ruhunu kazanmış oluruz. ” diye konuştu.

Toplantıda, kurumların genel işleyişi, kılık kıyafet, çalışanların mesaiye riayet edilmesi,  kamu kaynaklarının verimli bir şekilde kullanılması, kurumlar arası koordinasyonun geliştirilmesi, devam eden kamu yatırımlarının denetimi ve takibinin sıklıkla yapılması gibi konular görüşüldü. HABER MERKEZİ