Gram altın Cumhuriyet Altını Gümüş ONS Yarım Altın

İmsak: Güneş:
4 °C

Tel Veya Bariyerlerle Kapatılsın

Tel Veya Bariyerlerle Kapatılsın

Ölümlere neden olan DSİ’ye ait sulama kanallarına yönelik önlem alınması gerektiğini belirten SAĞ-ÇEV Başkanı Sıtkı Güneş, "Kanalların etrafının tel veya bariyerlerle kapatılmasını istiyoruz." dedi.

Şehir merkezi içinden geçen ve etrafında tel örgüler olmadığı için tehlike saçan sulama kanalları konusunda gereken önlemlerin alınması gerektiğini ifade eden Batman Sağlık ve Çevrecilik Derneği (SAĞ-ÇEV) Yönetim Kurulu Başkanı Sıtkı Güneş, yetkililere seslendi.

Güneş, "Yaz mevsiminde sıcakların artmasıyla sıcaklardan bunalan halk serinlemek için su kanallarına giriyorlar. Birkaç gün önce bir çocuğun kanala düşerek hayatını kaybettiği bilgisini aldık. Kanala düşüp boğularak hayatını kaybeden çocuk herhangi bir önlemin olmadığını gözler önüne seriyor." dedi.

Güneş, "Yetkililerden bir an evvel tedbir alınmasını istiyoruz. Kanalın tel veya bariyerlerle tüm etrafının kapatılmasını istiyoruz. Başka canların yanmaması adına, başka ailelerin ocağına ateş düşmemesi adına bir an evvel önlemlerin alınmasını istiyoruz." ifadelerini kullandı. İLKHA