Gram altın Cumhuriyet Altını Gümüş ONS Yarım Altın

İmsak: Güneş:
4 °C

ViDANJÖR HiZMET BEDELi BELiRLENDi

ViDANJÖR HiZMET BEDELi BELiRLENDi

Batman Belediyesi Su ve Kanalizasyon İşleri (BASKİ) Müdürlüğü, vatandaşların şahsi işlerinde kullanmak için talep ettiği vidanjör hizmet bedelini belirledi.

09 Temmuz 2019 tarih itibariyle hayata geçirilen yeni tarifeyle ana hatlar dışında kalan ve vatandaşın şahsi parsellerinde yapılacak çalışmalar için BASKİ saat başı 128 TL ücret alacak. Çalışma süresi minimum yarım saat olacak ve ücreti yarım saatlik ücret olan 64 TL’nin altında olmayacak.

Batman Belediyesine yapılacak talepler doğrultusunda vidanjör hizmetinin ücretli olduğunu ifade eden BASKİ yetkilileri, şikâyetlerin değerlendirilebilmesi için vatandaşlarımızdan; abone numarası, ad-soyad ile adres bilgilerinin eksiksiz bir şekilde istendiği, abone numarasını vermeyen, verilen abone numarası ile adresin, adı-soyadı ile uyuşmaması durumlarda kayıtların oluşturulmayacağı ifade edildi.

Kaydı oluşturulan abonelere giden araçta görevli personele verilen arıza kayıt formuna abonelerin ‘Bu hizmeti almayı kabul ediyorum’ yazısı altına ıslak imzası alındıktan sonra hizmet verileceğine dikkat çeken BASKİ yetkilileri : “Kaydı oluşturulan, imzalı formu alınan ve arızası giderilen vatandaşın vidanjör hizmet bedeli kişinin faturasına bir sonraki ay  “kanal açma hizmet bedeli” adı altında yansıtılacaktır” açıklamasında bulundu. MEHMET EMİN URAZ