Gram altın Cumhuriyet Altını Gümüş ONS Yarım Altın

İmsak: Güneş:
4 °C

Yetimler, Yetimlerin En Güzeline Uğurlandı

Yetimler, Yetimlerin En Güzeline Uğurlandı

Türkiye Kardeşlik Birliği “Kardeşlik Umresi” programı dahilinde, Batman’dan 6 yetim çocuğu Yetimlerin en güzeli Olan Peygamberimiz Hz. Muhammed (Sav) ile buluşturmak için kutsal topraklara gönderdi.

7 Haziran Cuma Günü Batman’dan Hava yolu İstanbul’a geçen kafile, burada bir gece konakladı. İlk defa İstanbul’u gören gençlere İstanbul gezdirildi.

8 Haziran günü, kafile İstanbul yeni havaalanından Medine’ye uçtu. Medine’de 3 gün kalıp ziyaretler yapacak olan kafile, sonrasında Mekke’ye geçerek, 7 gün de burada kalarak umre ibadetini ifa edip, çeşitli ziyaretler gerçekleştirecek.

Kafile 17 Haziran pazartesi günü İstanbul aktarmalı olarak Batman’a dönecek.

TURKAB Batman İl başkanı Şehmus Temiz,” İlkini düzenlediğimiz Kardeşlik umresi programı dahilinde, Allah’ın bize emaneti olan Yetim kardeşlerimizi, Yetimlerin en güzeli ve yaratılmışların en şereflisi olan Peygamberimiz (sav) ile buluşturmayı, fert, millet ve devlet olarak dualarında bulunup, hayır ve bereketlerinden nasiplenmeyi amaçladık. Bu programlarımızı daha da zenginleştirip, gelenekselleştirmeyi planlıyoruz. Bu organizasyonun gerçekleştirilmesinde emeği geçen herkese şükranlarımı sunuyorum,” dedi. AHMET KÖLGE