Gram altın Cumhuriyet Altını Gümüş ONS Yarım Altın

İmsak: Güneş:
4 °C

GÜLİSTAN ESNAFI DEDAŞ’IN KAPISINA DAYANDI

GÜLİSTAN ESNAFI DEDAŞ’IN KAPISINA DAYANDI

Batman'da bir grup esnaf, sık sık yaşanan elektrik kesintisinin son bulması amacıyla DEDAŞ’a gitti. Batman'ın en işlek caddelerinden olan Gülistan Caddesi esnafı, artan elektrik kesintilerinin son bulması amacıyla DEDAŞ'a yürüdü.


Grup, burada DEDAŞ yetkilileriyle görüşüp sorunlarının giderilmesini istedi. DEDAŞ yetkilileriyle görüşme yapan esnaf, sık sık elektrik kesintilerinin yaşanmaması için kalıcı çözümler beklediklerini dile getirildiler. Esnaf, yetkililerin ise konuyla ilgili ellerinden gelen çabayı göstereceklerini kendilerine söylediklerini kaydettiler.

Konuyla ilgili esnaf adına konuşan Adnan Baytar, “Gülistan Caddesi esnafı olarak sık sık yaşanan elektrik kesintisi bizi bıktırdı. Elektrik kesintisinden dolayı sıkıntı içindeyiz, neredeyse iş yapamıyoruz. Kesintilere bir türlü çare bulamayınca toplanıp DEDAŞ İl Müdürlüğüne geldik. Burada sıkıntılarımızı yetkililere bildirdik. İnşallah bu sorunumuzu hal ederler. Her gün kesintisi olarak elektriğimiz kesiliyor. Esnafız, mağdur oluyoruz. Zaten işler durgun, bir de elektrik kesintileri olunca daha büyük sıkıntı yaşıyoruz. Bunun için bir önlem alınmasını istiyoruz.” diye konuştu.  AHMET GÖLGE