Gram altın Cumhuriyet Altını Gümüş ONS Yarım Altın

Akşam: Yatsı:
4 °C

ÖĞRENCİLER İTALYA’YA UÇTU

ÖĞRENCİLER İTALYA’YA UÇTU

Batman Piri Reis Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bilişim teknolojileri öğrencileri 09-23 Haziran tarihleri arasında 6 öğrenci İtalya, vasto' nun Studiowarede 15 günlük uygulamalı derslerin yanında, Android ve IOS sistemlerini, proje ortakları eğitimi, yabancı dil ve kültürel geziler için İtalyaya gönderdi.

Projenin birincil amacı Android ve IOS bilişim sistemleri yer almasına rağmen ülkenin ana dili eğitimini ve kültürel gezilerde bulunacak öğrenciler Batmana yenilenmiş ve kendini geliştirmiş, uygulama kodlama konusunda yetişmiş, yetkin bireyler olarak dönecekler.  İtalyan kültürü üzerine gözlemlerde bulunacak, girişimcilik, ekip çalışması, sosyal uyumluluk becerilerinin önemi ile öğrenciler aldıkları eğitimin sonucunda sertifika alacaklar. Aynı zamanda Erasmus belgelerine sahip olacaklar. Daha meslek hayatlarının başında özgeçmişlerinde iki önemli belgeye ve uluslararası bir deneyime sahip olacaklar.

Okul müdürü, Hasan Keskin “Öğrencilerimiz 9 -22 Haziran tarihlerinde İtalya, vasto' nun Studioware adlı ortak kurumunda staj göreceklerdir. Bu zaman zarfında öğrencilerimiz kültürel, sosyal yönden gelişim göstererek, mesleki eğitimleri açısından da büyük bir kazanım elde edeceklerdir. Bu tür projeler öğrencilerimize büyük bir özgüven kazandırmakla beraber ufuklarını geliştirip, bu durum öğrencilerimize okul ve iş hayatlarında referans sağlayacaktır.” diye sözlerine ekledi. AHMET KÖLGE