Gram altın Cumhuriyet Altını Gümüş ONS Yarım Altın

Akşam: Yatsı:
4 °C

Cezaevlerindeki sorunlara çözüm arayışı

Cezaevlerindeki sorunlara çözüm arayışı

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Av. Prof. Dr. Metin Feyzioğlu, aralarında Batman Baro Başkanı Av. Abdulhamit Çakan’ın da bulunduğu 7 il baro başkanı ile TBMM Başkanı Mustafa Şentop ve Kamu Başdenetçisi Şeref Malkoç'u ayrı ayrı ziyaret etti.

 

 

Her iki ziyaretin ana gündemini de, genelde cezaevlerindeki sorunlara çözüm arayışları oluşturdu.Feyzioğlu ve baro başkanları ilk olarak Meclis Başkanı Şentop'u ziyaret etti. Şentop, Feyzioğlu ve baro başkanlarıyla Divan Salonu'nda görüştü. Heyet daha sonra KDK'ya (Kamu Denetçiliği Kurumu) geçti. Feyzioğlu ve baro başkanları burada da Kamu Başdenetçisi Şeref Malkoç ile bir görüşme gerçekleştirdi. 

Şentop ve Malkoç'la görüşen avukatlar heyetinde Feyzioğlu, TBB Genel Sekreteri Av. Sabiha Tekin, Başkan Başdanışmanı Av. Zafer Köken ile Batman Barosu Başkanı Av. Abdulhamit Çakan, Diyarbakır Barosu Başkanı Av. Cihan Aydın, Şırnak Barosu Başkanı Av. Nuşirevan Elçi, Siirt Barosu Başkanı Av. Nizam Dilek, Tunceli Barosu Başkanı Av. Kenan Çetin, Bingöl Barosu Başkanı Av. Hanifi Budancamanak, Van Barosu Başkanı Av. Zülküf Uçar yer aldı. HABER MERKEZİ