Gram altın Cumhuriyet Altını Gümüş ONS Yarım Altın

Akşam: Yatsı:
4 °C

Dokuz Yetim Annesini Elektriksiz Bıraktılar

Dokuz Yetim Annesini Elektriksiz Bıraktılar

9 yetim annesi Zekiye Korhan, kaçak elektrik kullanmamasına rağmen Dicle EDAŞ’ın ramazan ayının başında elektriklerini kestiğini, bundan dolayı iftar ve sahurlarını karanlıkta yaptıklarını söyledi.

9 yetim annesi Zekiye Korhan’ın başı Dicle EDAŞ ile dertte... Kaçak elektrik kullanmadığı halde 6 yılda Dicle EDAŞ’a 23 bin TL kaçak elektrik cezası ödediğini belirten Korhan, buna rağmen şirketten kurtulamadığını söyledi.

Dicle EDAŞ’ın ramazan ayının başında elektriklerini keserek kendilerini karanlığa gömdüğünü dile getiren Anne Korhan, bundan dolayı iftar ve sahurlarını karanlıkta yaptıklarını, çamaşırlarını elle yıkamak zorunda kaldıklarını söyledi.

Yaşadığı mağduriyeti anlatan 9 yetim annesi Zekiye Korhan, Dicle EDAŞ’ın yıllardır kendilerine zulmettiğini ve bu ramazan ayında da kendilerini elektriksiz bıraktıkları için haklarını helal etmediğini söyledi.

Eşinin yaklaşık 6 yıl önce vefat ettiğini söyleyen Zekiye Korhan, Dicle EDAŞ’ın kaçak elektrik kullanıldığı iddiasıyla ramazan ayının başından beri elektriklerini kestiğini ve karanlıkta olduklarını söyledi. İLKHA