Gram altın Cumhuriyet Altını Gümüş ONS Yarım Altın

İmsak: Güneş:
4 °C

Yaşanan Zulme Müslüman Sessiz Kalamaz

Yaşanan Zulme Müslüman Sessiz Kalamaz

​Nekbe Günü yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayımlayan Mustazaflar Cemiyeti Batman Şubesi Filistin topraklarında yaşanan zulme hiçbir Müslümanın sessiz kalamayacağını vurguladı.

Siyonist işgalciler 14 Mayıs 1948 tarihinde Batı'nın da desteğini alarak işgal ettiği Filistin toprakları yıl dönümü olan "Nekbe Günü" nedeniyle bir mesaj yayımlayan Mustazaflar Cemiyeti Batman Şube Başkanı Feyzi Aydın, Filistin topraklarının sadece Filistinlilere ait olmadığını Müslümanların olduğunu belirtti.

 Aydın tarafından yapılan açıklamada, "Terör şebekesi siyonistler tarafından 20. yüzyılın başlarından itibaren Filistinli Müslümanlara yönelik sistematik olarak yapılan saldırı ve katliamlar sürüyor. Terör şebekesi tarafından gerçekleştirilen saldırlar her geçen yıl daha da şiddetlenerek on binlerce Müslümanın hayatına mal oldu." denildi.

Siyonist çetenin Filistin'i işgal ettiği güne "Nekbe Günü" denildiği ifade edilen açıklamada, "Takvimler 14 Mayıs 1948 gününü gösterdiğinde siyonist çete, işgal ettiği Filistin topraklarında Batı'nın da desteğini alarak gayri meşru kuruluşu ilan etmişti. İşte o gün, sadece Filistinliler için değil bütün bir ümmet için 'Büyük Felaket' anlamına gelen 'Nekbe Günü' olmuştur. 1948 tarihinden bugüne kadar tedrici olarak Filistin topraklarının yüzde 80’ni işgal siyonistler tarafından işgal edilmiştir. Bu işgal nedeniyle Filistinlilerin yüzde 60’ı ya hicret etmiş ya da mülteci kamplarında yaşamak zorunda bırakılmıştır." ifadelerine yer verildi.

"FİLİSTİNLİLER, TERÖR ÇETESİNE KARŞI BÜYÜK BİR MÜCADELE GÖSTERDİLER"

Açıklamanın devamında şunlar kaydedildi: "Siyonistler, adına 'israil' dedikleri 'gayr-i meşru devletin' bağımsızlığını ilan ettikten sonra büyük katliamlara imza attılar. Kadın, çocuk, yaşlı farkı gözetmeksizin dünyanın gözü önünde Müslümanları topluca katlettiler. Toprakları, canları, malları ellerinden alınan Filistinliler, yaşanan zulme karşı terör çetesine karşı büyük bir mücadele gösterdiler. Ve dileğimiz bu mücadele, tüm ümmetin de dahil olduğu büyük fethe kapı aralasın."  

"SALDIRILAR KARŞISINDA DÜNYA ÜÇ MAYMUNU OYNAMAYA DEVAM EDİYOR"

"Her yıl Filistinlilere yönelik gerçekleştirilen saldırılarda yüzlerce Müslüman şehid olurken, binlercesi de yaralanıyor." denilen açıklamada, "Siyonistler tarafından yapılan bu saldırılara karşı ise bütün dünya üç maymunu oynamaya devam ediyor. İslam ülkelerinin yöneticileri de cılız tepkiler verince, ümmet sessiz ve tepkisiz kalınca bu durum işgalcileri daha da cesaretlendiriyor. Filistin toprakları sadece Filistinlilere ait değildir. Müslümanların yaşadığı her karış toprak aynı zamanda diğer coğrafyalarda yaşayan Müslümanlara aittir. Özellikle ilk kıblemiz olan Mescid-i Aksa’nın Filistin topraklarında olması bu durumu daha da pekiştirmektedir. Bu nedenle Filistin topraklarında yaşanan zulme hiçbir Müslüman sessiz kalamaz/kalmamalıdır." ifadelerini kullanıldı.

"FİLİSTİN MESELESİ İSLAM ÜMMETİNİN BİRİNCİ GÜNDEM MADDESİ OLMALIDIR"

Filistin meselesinin İslam ümmetinin birinci gündem maddesi olması gerektiği vurgulanan açıklamada, "Terör şebekesinin yapacağı ve yaptığı her adım takip edilip gereken tepki gösterilmelidir. İslam ülkelerinin yöneticileri terör şebekesinin her türlü girişiminin karşısında durmalıdır. İslam ümmetinin ortak paydası olan Mescid-i Aksa ve Filistin meselesi hiçbir zaman gündemden düşürülmemelidir. Siyonistlerin mukaddes topraklardaki varlıkları gayri meşrudur. Filistin toprakları ancak Filistinlilerindir. Yeryüzünde bir tek Müslüman kalsa dahi, terör çetesinin Filistin topraklarındaki varlığına karşı mücadele sürecektir." denildi.

Açıklamanın sonunda şunlar kaydedildi: "Son olarak; terör şebekesine karşı İslam ümmetinin izzetini muhafaza etmek adına her türlü mücadele gösteren ve bu uğurda şehit olan aziz İslam şehitlerini rahmetle anıyoruz. Onların mücadeleleriyle bizlere miras bıraktığı Filistin davasını, her daim sürdüreceğimizi bir kez daha yinelemek isteriz.” AHMET KÖLGE