Gram altın Cumhuriyet Altını Gümüş ONS Yarım Altın

Akşam: Yatsı:
4 °C

Sosyal Güvenlik Haftası kutlandı

Sosyal Güvenlik Haftası kutlandı

Batman Sosyal Güvenlik İl Müdürü Alaettin Ökten ve beraberindeki heyet, 13-17 Mayıs tarihleri arasında kutlanan Sosyal Güvenlik Haftası’nın ilk günü etkinlikleri kapsamında bir dizi ziyaretlerde bulundu.

İl Müdürü Alaettin Ökten beraberindeki heyet ile birlikte ilk olarak Batman Valisi  Hulusi ŞAHİN’i Makamında ziyaret etti. İl Müdürü Ökten daha sonra beraberindeki heyetle birlikte Batman Vali Yardımcısı Haluk KOÇ, Batman Defterdarlığı, Batman-Siirt SMMM Bölge Odasını ve Ticaret Borsası Oda Başkanlığı’na ziyaretler gerçekleştirdi.

İl Müdürü Alaettin Ökten yapmış olduğu ziyaretlerde yaptığı açıklamada Sosyal Güvenliğin Anayasa ve Kanunlarla belirlenmiş vazgeçilmez bir insan hakkı olduğunu belirtti. Açıklamanın devamında,” Batman İlimizde nüfusun neredeyse tamamının Sosyal Güvenlik kapsamında olduğunu biliyoruz. İlimizde 72.231 kişi 4/a (SSK), 7.999 kişi 4/B(Bağ-Kur) ve 20.857 kişi 4/c (Emekli Sandığı) kapsamında toplam 101.087 kişi sigortalı olarak çalışmakta olup 21.176 kişi 4/a (SSK), 10.296 kişi 4/b (Bağ-Kur) ve 6.033 kişi 4/c (Emekli Sandığı) kapsamında toplam 37.505 kişin emekli maaşı almaktadır. Kurumumuzdan sürekli iş göremezlik geliri, yaşlılık aylığı, malullük aylığı ve ölüm aylığı alanlar ile bedeli hazine tarafından karşılanmak suretiyle kurumca aylık ödemesi yapılanlara her iki dini Bayramlarımızda 1.000’TL Bayram İkramiyeleri ödenmeye devam edilmektedir. SGK olarak daha kaliteli ve erişilebilir bir sistem kurarak vatandaşlarımızın sıra beklememesi için birçok hizmetin e-devlet uygulamasına taşınmıştır.” Dedi. AHMET KÖLGE