Gram altın Cumhuriyet Altını Gümüş ONS Yarım Altın

Akşam: Yatsı:
4 °C

ÜNİVERSİTE MİNİKLERİ AĞIRLADI

ÜNİVERSİTE MİNİKLERİ AĞIRLADI

Batman Üniversitesi Sosyal Araştırmalar ve Aktiviteler Topluluğu, Suçeken Köyü İlköğretim Okulu öğrencilerine Batman Üniversitesini tanıtımı etkinliği düzenledi.

İlk defa bir üniversiteyi gezen çocuklar, üniversiteyi tanımanın verdiği sevinçle etkinlikten mutlulukla ayrıldı. Çocuklara ufuk aşılamak, hayallerini büyütmek için düzenlenen etkinlikte çocuklara eşlik eden Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hakan Samur, Suçeken Köyü İlkokulu öğrencilerini üniversitemizde misafir etmekten mutluluk duyduğunu belirterek, “çocuklarımızın ufkunu açmak, hayallerini büyütmek için onları üniversitemizde ağırladık. İnşallah yarının mühendisleri, doktorları, öğretmenleri, iktisatçıları olacaklar.” dedi.

Bu anlamlı etkinliği sosyal sorumluluk bilinci ile gerçekleştiren Sosyal Araştırmalar ve Aktiviteler Topluluğu’na teşekkür eden Rektör Yardımcısı Samur, “çocuklarımıza kampüsümüz gezdirdik, konferans salonumuzda film izledik, testili parkımızda müzikli bir eğlence düzenledik, onları moralli ve umutlu olarak Üniversitemizden Suçeken köyüne uğurladık. Köy okullarımızda okuyan tüm öğrencilerin morale ve ilgiye ihtiyaçları var. İmkânlar dahilinde bizlerde imkanlarımızı ve sevgimizi paylaştık. Emeği geçenlere teşekkür ederim.” dedi. MEHMET EMİN URAZ