Gram altın Cumhuriyet Altını Gümüş ONS Yarım Altın

Öğle: İkindi:
4 °C

BEŞİRİ’DE ÜLKEMİZİN MOZAİĞİ

BEŞİRİ’DE ÜLKEMİZİN MOZAİĞİ

Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Projeleri Destek Programı (GPDP) 2018/1 Özel Çağrı dönemi kapsamında desteklediği, Beşiri Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi tarafından yürütülen “Ülkemizin Mozaiği” Projesi sergisi Beşiri Öğretmen Evi’nde düzenlendi.

 

4 ay süren Projede görev alan öğrenci grubu, mozaikleri kırarak Ülkemizin güzelliklerini tablolaştırdı.

Proje Koordinatörü Ferhat Mutlu ve Proje Kontrolörü Veysi Turan yaptıkları açıklamada; “Gençlik Projeleri destek programı kapsamında gerçekleştirdiğimiz ülkemizin mozaiği projesini yaptığımız sergiyle sonlandırdık. Projemizde ki amacımız kız öğrencilerimize hobi aşılamak, kendilerini değerli hissetmelerini sağlamak ve özgüvenlerini yükseltmektir. Ayrıca ülkemizin tarihi ve kültürel değerlerini mozaik sanatı ile somutlaştırıp kalıcı öğrenmelerini sağlamaktır. “ diye konuştular.

35 ESER SERGİLENDİ

Proje Koordinatörü Ferhat Mutlu ve Proje Kontrolörü Veysi Turan; “Bu bağlamda ülkemizin tarihi ve kültürel değerlerine ilişkin 35 adet mozaik eserimizi hayata geçirdik. Öğrencilerimiz ile başladığımız mozaik sanatı başlarda çok zor olsa da zamanla kızlarımız bu hobiyi öylesine benimseyip sahiplendiler. Kız öğrencilerimiz yarıyıl tatilinde evlerine çalışmalarını götürüp bu sanatla meşgul olmaya devam ettiler. Birlikte kurduğumuz Mozaik atölyemizi evleri gibi hisseden öğrencilerimiz her gün boş saatlerinde mozaik sanatını icra ederek artık birer mozaik sanatçısı oldular. Şimdi ki amacımız bu sanatı okul da sürekli hale getirirken bütün öğrencilerimize bu hobiyi kazandırmaya çalışacağız.” Dedi. MEHMET EMİN URAZ