Gram altın Cumhuriyet Altını Gümüş ONS Yarım Altın

İmsak: Güneş:
4 °C

Vali Köy Mevlidine Katıldı

Vali Köy Mevlidine Katıldı

Vali Şahin Binatlı Köyü Muhtarı Mehmet Cemil Gündem tarafından düzenlenen Mevlid programına katıldı.

Vali Hulusi ŞAHİN, merkeze bağlı Binatlı Köyünü ziyaret ederek,  yapımı devam eden 12 derslikli ortaokul binasında incelemelerde bulundu ve köy muhtarı tarafından düzenlenen Mevlid programına katıldı. 

İl Özel İdaresi tarafından yapılan okulun inşaatında incelemelerde bulunan Vali, inşaatın durumu hakkında İl Özle İdaresi Genel Sekreteri Abdulkadir  Özer ve yüklenici firma yetkililerinden yürütülen çalışmalar hakkında bilgi aldı. 

Okul binasının eksiksiz bir şekilde tamamlanmasını isteyen Vali, yetkililere okul inşaatında denetimlerin sıklıkla yapılması konusunda talimat verdi.  

Daha sonra Binatlı Köyü Muhtarı Mehmet Cemil Gündem tarafından düzenlenen Mevlid programına katılan Vali Hulusi ŞAHİN, köy halkıyla bir araya geldi. 

VALİ BİLİM SANAT MERKEZİNDE

Vali Hulusi ŞAHİN, eğitim kurumları ziyaretleri kapsamında Bilim Sanat Merkezinde incelemelerde bulunarak,  yöneticilerden yürütülen eğitim-öğretim faaliyetleri hakkında bilgi aldı. 

Stem, Robotik Kodlama, müzik, bilgisayar ve resim alanlarında eğitim-öğretim faaliyetlerinin yürütüldüğü Bilim Sanat Merkezini ziyaret eden Valimiz, binayı gezerek yürütülen çalışmaları yerinde inceledi. 

Daha sonra İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran ve Bilim Sanat Merkezinde çalışan öğretmenlerle bir araya gelen Vali, Stem, Robotik Kodlama, AR-GE çalışmaları ve yürütülen diğer projeler değerlendirildi. MEHMET EMİN URAZ