Gram altın Cumhuriyet Altını Gümüş ONS Yarım Altın

Akşam: Yatsı:
4 °C

Sporculara Malzeme Desteği

Sporculara Malzeme Desteği

1955 Batman Belediyesi Spor Kulübü 2019 Yılı Sportif Faaliyetler Açılış ve Malzeme Dağıtım Töreni Vali Hulusi Şahin'in katılımı ile gerçekleştirildi.

Belediye Spor Kompleksinde düzenlenen törene; Valinin yanı sıra Belediye Başkan Vekili Ertuğ Şevket Aksoy, Belediye Başkan Yardımcısı ve 1955 Batman Belediyesi Spor Kulübü Başkanı Murat Şahin, antrenörler, sporcular ve aileleri katıldı. 

Törende bir konuşma yapan Belediye Başkan Vekili Aksoy, Belediye bünyesinde yürütülen sportif çalışmalara değinerek, "8 bin 240 kursiyerin bulunduğu spor kompleksinde bin 200 lisanslı sporcumuz bulunuyor. Batman Belediyespor Türkiye liglerinde 14 farklı branşta mücadele ediyor. 2018 yılında 3 bin 650 sporcumuza malzeme desteğinde bulunmuştuk ve bugün de 600 sporcumuza malzeme dağıtımını gerçekleştirdik" diye konuştu. 

Daha sonra kısa bir konuşma yapan Vali, Batman Belediyesi’nin yapmış olduğu sportif faaliyetlerden duyduğu memnuniyeti belirterek, Türkiye, Avrupa ve Dünya Şampiyonluğu kazanan sporcuları ve eğitmenlerini kutladı ve kendilerine başarılar diledi. 

Tören,  okullarında ve spor branşlarında başarı gösteren sporculara ödüllerin verilmesi ile sona erdi. MEHMET EMİN URAZ