Gram altın Cumhuriyet Altını Gümüş ONS Yarım Altın

Akşam: Yatsı:
4 °C

Bilim Kahramanlarını Konuk Etti

Bilim Kahramanlarını Konuk Etti

İstanbul’da gerçekleşen Uzay Serüveni 15. Sezon Türkiye Bilim Kahramanları Turnuvası’nda ilimizi başarıyla temsil eden Kültür Ortaokulu öğrencileri İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran’ı ziyaret etti.

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran ‘Türkiye Bilim Kahramanları Turnuvası’nda ilimizi temsil eden Kültür Ortaokulu öğrencilerini ve öğretmenlerini makamında konuk etti. İlimiz adına turnuvada gösterdikleri başarıdan dolayı öğrencileri kutladı emeği geçen öğretmenlere teşekkür etti. Gerçekleşen ziyarette Okul Müdürü Mehmet Emin Şimşekten Türkiye Bilim Kahramanları Turnuvası ile ilgili bilgi alan Kurtaran, bir süre öğrencilerle sohbet etti başarılarından dolayı onları kutladı.

Kurtaran; “Sevgili çocuklar 2-3 Şubat 2019 tarihinde İstanbul Özyeğin Üniversitesinde gerçekleşen Türkiye Bilim Kahramanları Turnuvasında ilimizi başarıyla temsil ettiniz. Takım olarak en iyi strateji ve yenilikçilik ödülü aldınız sizi tebrik ediyorum. Başarınızda emeği olan Okul Müdürü Mehmet Emin Şimşek, en iyi koç ödülünü alan öğretmeniniz Abdulmetin Yaman, Ahmet Başaran ve Serhat Yıldız’a teşekkür ediyorum.” Dedi. ŞEVKİ ASLAN