Öğle: İkindi:
4 °C
asd

TELESKOPLA GÜNEŞİ GÖZLEMLEDİLER

TELESKOPLA GÜNEŞİ GÖZLEMLEDİLER

Lise öğrencileri, astronomi konulu seminere katılarak güneş filtreli teleskopla güneşi gözlemlediler.

Batman Kız Anadolu İmam Hatip Lisesinde Mezopotamya Astronomi Derneği (MAD) Başkanı Gökbilimci Mahmut Tekeş tarafından astronomi semineri verilip, güneş filtreli teleskopla güneş gözlemi etkinliği yapıldı.

İl Müftüsü Turgut Erhan'ın katılımıyla gerçekleştirilen astronomi etkinliği okulun seminer salonunda verildi.

Burada astronomiyle ilgili sunum yapan MAD Başkanı ve Gökbilimci Mahmut Tekeş, öğrencilere astronomi, evren, güneş sistemi, uzaylılar, yer dışı yaşam araştırmaları gibi konular hakkında bilgi verdi.

Verilen seminerin ardından öğrencilere yönelik bahçede güneş filtreli teleskop ile güneş gözlemi yapıldı.

Konuyla ilgili açıklama yapan Tekeş, "Birçok okulda etkinlikler, seminerler ve gözlemler yapıyoruz ama buradaki ilgi çok daha iyiydi. Astronomi ve uzay bilimlerine bu kadar ilgi ve merakın olması bizleri çok mutlu ediyor. Bizler de bizi davet eden kimseyi geri çevirmiyoruz. Anaokulundan tutun üniversiteye kadar eğitimler veriyoruz." dedi.

İlk defa güneş gözlemi yapan öğrenciler de sevinçlerini dile getirerek, teleskopla güneşe bakmaktan oldukça memnun olduklarını belirttiler. Şevki Aslan

 

 

Yorum yapın

Üye/Üyeler suç teşkil edecek, yasal açıdan takip gerektirecek, yasaların ya da uluslararası anlaşmaların ihlali sonucunu doğuran ya da böyle durumları teşvik eden, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, ahlaka aykırı, toplumca genel kabul görmüş kurallara aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde hiçbir İçeriği bu web sitesinin hiçbir sayfasında ya da subdomain olarak oluşturulan diğer sayfalarında paylaşamaz *

0 Yorum