Öğle: İkindi:
4 °C
asd

İŞKUR’DAN YENİ PROJELER

İŞKUR’DAN YENİ PROJELER

MÜSİAD Batman Şube Başkanlığının, istihdam seferberliğine ilişkin düzenlediği toplantıya katılan İŞKUR İl Müdürü Besim Eviz, kurum olarak istihdama katkı sağlayacak işletmeler için yeni projeler hazırlamakta olduklarını söyledi.

Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Batman Şube Başkanlığı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısıyla başlayan Milli İstihdam Seferberliği’ne, destek olmak için İŞKUR İl Müdürü Besim Eviz’in katılımıyla toplantı düzenledi.

Toplantının açılış konuşmasını yapan MÜSİAD Batman Şube Başkanı Suad Özdemir, “Ülke genelinde başlayan istihdam seferberliğine 'MÜSİAD olarak bizde varız' sloganıyla 250 bin istihdam sözü vermiştik. Çünkü istihdam, sosyal ve ekonomik olarak iki boyutuyla da önemli bir konudur. Sosyal boyuta baktığımızda, işsiz vatandaşlarımızın çalışması, ailesine ve çevresine katkı sağlaması, çocuklarının eğitimini karşılayabilmesi, terör ve benzeri oluşumlardan uzak kalabilmesi gibi önemli gelişmeler barındırır. Üyelerimizle yaptığımız istişareler doğrultusunda ilk etapta 300’ün üzerinde istihdamla başlayıp yılsonuna kadar desteğimizi arttırarak devam etmeyi planlamaktayız. Milli seferberliğe destek olan tüm üyelerimize teşekkür ederim." dedi.

İSTİHDAMA KATKI SAĞLAYACAĞIZ

Daha sonra söz alan İŞKUR İl Müdürü Besim Eviz, istihdamların ülkenin yararına olduğunu ifade ederek, “MÜSİAD’ın istihdam desteği başta ilimizde olmak üzere ülke geneline maddi ve manevi anlamda ciddi yarar sağlayacaktır. Bizler de istihdama katkı sağlayacak işletmelerimiz için yeni projeler hazırlamaktayız. İş başı eğitim projelerimiz geliştirilerek devam edecektir. İlave eleman desteği projemiz de önümüzdeki günlerde duyurulacaktır." diye konuştu. Mehmet Emin Uraz

 

 

Yorum yapın

Üye/Üyeler suç teşkil edecek, yasal açıdan takip gerektirecek, yasaların ya da uluslararası anlaşmaların ihlali sonucunu doğuran ya da böyle durumları teşvik eden, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, ahlaka aykırı, toplumca genel kabul görmüş kurallara aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde hiçbir İçeriği bu web sitesinin hiçbir sayfasında ya da subdomain olarak oluşturulan diğer sayfalarında paylaşamaz *

0 Yorum