Öğle: İkindi:
4 °C
asd

Suni İhtilaflar Bir Kenara Konarak KUDÜS ETRAFINDA BİRLEŞİLMELİDİR

Suni İhtilaflar Bir Kenara Konarak   KUDÜS ETRAFINDA BİRLEŞİLMELİDİR

Terör rejimi İsrail'in geçtiğimiz günlerde Gazze'ye düzenlediği hava saldırısına tepki gösteren HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, İslam ülkelerinin saldırılar karşısındaki pasifliğini eleştirerek, artık suni ihtilafların bir kenara konarak Kudüs etrafında birleşilmesinin elzem hale geldiğini belirtti.

Siyonist rejimin son zamanlarda işgal ettiği Filistin’e yönelik saldırılarını artırması hakkında açıklamalarda bulunan Zekeriya Yapıcıoğlu, şu değerlendirmelerde bulundu:"Trump'ın ABD başkanı seçilmesinden bu yana Filistin ve Kudüs ile ilgili beyanatlarından da cesaret alan siyonist yönetim, Filistinli Müslüman halkın evlerini yıkarak o evlerin yerine her gün işgalci siyonistler için yeni yerleşim yerleri inşa etmektedir. Filistin'de Müslüman varlığını sona erdirme amacı taşıyan bu şeytani çalışmalar karşısında İslam âlemi maalesef sözlü kınamalarla görüntüyü kurtarma çabası dışında bir şey yapmamaktadır."

NABİ AVCI'NIN TALİHSİZ SÖZLERİ HİÇBİR ŞEKİLDE CİDDİYETLE BAĞDAŞMAMAKTADIR

Kültür Bakanı Nabi Avcı’nın Tel Aviv'de olduğu sırada saldırıların gerçekleşmesi ve ardından Avcı'nın yapmış olduğu açıklamaları eleştiren Yapıcıoğlu, "Geçtiğimiz gün, Siyonist işgal rejimi ile tamamen kesilmesi gereken ilişkileri normalleştirme adına Kültür Bakanı İsrail’e resmi bir ziyaret gerçekleştirdi. Kültür Bakanı Nabi Avcı’nın Tel Aviv'de bulunduğu sırada Siyonist rejimin işgal parlamentosunda Filistin topraklarına el koymayı 'yasal' hale getiren bir karar alındı. Siyonist terör şebekesi bir yandan da Gazze'ye havadan, karadan ve denizden saldırılar düzenleyerek İslam ülkeleriyle 'ilişkilerin normalleşmesini nasıl kullanacağını bir kez daha gösterdi. Ayrıca Siyonist terör örgütüyle ilişkileri normalleştirme ve resmi ziyaret başlı başına ciddi bir sorunken, Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı'nın orada bulunduğu sırada saldırılara ilişkin sarf ettiği talihsiz sözleri, hiçbir şekilde ciddiyetle bağdaşmamaktadır." ifadelerini kullandı.

Yapıcıoğlu, "İşgal parlamentosunun hukuki hiçbir değeri bulunmayan kararının, adına 'yüksek mahkeme' dedikleri başka bir Siyonist kurum tarafından geri çevrilmesine bel bağlamak acizliğin itirafıdır. İslam ülkelerinin birbirleriyle uğraşmaları ve Filistin’e yönelik saldırıları kınamakla yetinmeleri devam ettikçe terör şebekesinin bu pervasızlığı ve küstahça tutumu da sürecektir." dedi.

İSLAM ÜLKELERİNİN SESSİZLİĞİ SİYONİSTLERİ SALDIRGANLAŞTIRIYOR

İslam ülkelerinin suni ihtilafları bir kenara koyarak Kudüs etrafında birleşilmesinin elzem hale geldiğini belirten Yapıcıoğlu, son olarak şunları ifade etti: “Türkiye başta olmak üzere İslam ülkelerinin saldırılar karşısında sessiz kalması; siyasi, askeri ve ticari anlamda bu saldırılara herhangi bir karşılık vermemesi, Siyonist saldırıların daha da artarak devam edeceğini göstermektedir. Yaklaşan tehlike karşısında İslam ülkelerinin aralarındaki suni ihtilafları bir kenara koyarak saflarını Kudüs etrafında birleştirmeleri elzem hale gelmiştir."  Haber Merkezi

 

 

Yorum yapın

Üye/Üyeler suç teşkil edecek, yasal açıdan takip gerektirecek, yasaların ya da uluslararası anlaşmaların ihlali sonucunu doğuran ya da böyle durumları teşvik eden, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, ahlaka aykırı, toplumca genel kabul görmüş kurallara aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde hiçbir İçeriği bu web sitesinin hiçbir sayfasında ya da subdomain olarak oluşturulan diğer sayfalarında paylaşamaz *

0 Yorum