ÇUKURLAR KİME HİZMET EDİYOR

Article

 

Bismillah, Allahın adıyla başladık inşallah. Rabbim kalemimizi Hakka hizmetten ayırmasın.

Malum Kürtlerin yaşadığı kentlerde Suriye’den farksız, hatta daha kötü görüntüler görmeye başladık. Kürtler adına yola çıktığını iddia edenler Kürt kentlerini bir bir imha etmeye devam ediyorlar. Kürtler kendi topraklarında mülteci durumuna düşürülmüşler.

Sokaklar da derin çukurlar kazılıp patlayıcı döşenmiş. Evler talan edilmiş. Yıkabildiklerini yıkmış, geri kalanlar da tünel açmışlar. Evlerin içerisindeki eşyalar talan edilmiş kullanılabilecek hiçbir malzeme bırakılmamış. İnadına içerisinde çatışma yaşanmayan evler bile çatışma yaşanan evlerden beter hale getirilmiş. Esnafların bütün malları talan edilmiş, kullanılabilecek pek bir şey bırakılmamış. Park yerlerin de ve sokaklarda park edilen bütün araçlar kullanılamaz hale getirilmiş. Vaziyete baktığımızda acaba Suriye demiyim diye içiniz ürperiyor.

Metruk da olsa seksen yüz yıllık ömrünü dar sokakların o küçücük evinde geçiren yaşlı amcanın hali. Yıkılmış evinin enkazı ortasında oturmuş ellerini gökyüzüne kaldırıp açıktan beddua eden o annelerin hali. Oyun oynadığı, her sabah arkadaşları ile birlikte okula gittiği sokaklarında çukurlar kazıldığı ve moloz ile dolu olduğunu gören çocukların hali.

Ve bir sabah uyandığında sokaklarında çukurlar kazıldığını, evlerinin kendileri adına savunanlar tarafından işgal edildiği , her tarafta bombaların patladığı ve kurşunların vızıltıları arasında kalan çocukların psikolojik hali. İki ateş arasında kendi kirli savaşları için kalkan olarak kullanılan ailelerin hali. Daha niceleri.

Oysa bu aileler yedi Haziran öncesi ne güzel hayaller kurmuşlardı. Birileri onlara söz vermişti. Kendilerini meclise gönderseler Kürdistan da savaş bitecekti. Bu topraklara huzur gelecek artık analar ağlamayacaktı. Hemen herkes buna inanmıştı. Kulağa çok hoş geliyordu. Babası öldürülenler, anası öldürülenler, kundaktaki bebekleri öldürülenler, yollarına mayın döşenip kadın çocuk onlarcası öldürülenler ve hemen herkes inanmış bu hikayeye. Yeter ki bir daha kan akmasın. Yeter ki başka canlar yanmasın. Varsın bizim canlar yanmış, ama başkalarınki yanmasın. Baldıran zehrini içtiler ve destek verdiler.

Desteklerinin ödülünü hemen aldılar. İlk önce çocukları piknik adı altında dağa götürüldü. Ardından mahallerinde hemen çukurlar kazıldı ve evleri işgal edildi. Bundan daha güzel ödül olabilir mi? Çünkü onlar için savaşıyorlardı. Onlar için ölüyorlardı. O zaman onlarda öleceklerdi.

Bu halk için savaşıyoruz diyorlar, ama zarar gören bu halk. Suriye de bile savaşanlar, kadın ve çocukların Türkiye’ye gönderdiler. Ama bizdekiler ise kadın ve çocukları kalkan yaptılar. Hani bizim için savaşıyorlardı. Öyle ya barış için oy verdik, barış için birlikte ölecektik. Oyumuzun ödülünü alıyorduk.

Ama birileri Kürtlerin oyunun ödülünü almıştı. Kürt çocukları çukurların arkasında ölürken onların ki en iyi okullarda okuyordu. Yıllarca birileri ajan diye bilinirken ama barış adına Kürtlerin oyu ile ihya ediliyordu. Birileri Kürtler adına oy devşirerek meclise adım atıyor, birileri Kürtlere çözüm olacağım diye oy devşiriyor ve birileri de Kürtlere düşmanlık yaparak oy devşiriyordu.  Sonuç olarak mazlum Kürtler kobay oluyordu.

Ve perde arkası. Çözüm diye elinde silah olan ile perde arkasında bir sürü görüşme yapıldı. Silahlı Kürtler barışsever silahsız Kürtler hain oldular. Onlar ellerindeki silahlar ile Kürtleri katlederken barışçı oluyorlardı. Var mı aksini iddia edebilecek. Yoksa karakolların hemen arka sokağında kurulan mahkemelerde en ağır cezaya çarptırılırdı. Eee… Ne de olsa çözüm vardı. Devletin karışmaması gerekiyordu. Bırakın Kürtler biri birini öldürsünler. Ne olacak onlar adına çıkanlar onlara istediğini yapabilir.

Kürdistan’ın karışması gerekiyordu. Çünkü Pensilvanya’dan ta Rusya’ya kadar bütün İslam düşmanları bunu istiyordu. Geriye taşeron lazımdı. Zaten taşeron da dünden hazırdı. Fazla iknaya gerek yoktu. Emir büyük yerlerden gelmişti, çukurlar kazılacaktı. Taşeronlar efendilerinin emrine amade idi. Ne de olsa zararı Kürtler görecekti. 

Bütün bu yaşananlara baktığımızda çukurlar mazlum Kürt halkının dışında herkese hizmet etmiş gibi görünüyor.

 

Selam ve Dua ile…     

Yazar Hakkında

Toplam

1

Makale

METİN KAYA

Önceki
Sonraki

Yazılan yorumlar hiçbir şekilde tarafımızın görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.