BİR NESLİN İMHASINDAN, BİR NESLİN İHYASINA

Article

 

Üstad Bediüzzaman Risalede Kâinatta en yüksek hakikat imandır. İmandan sonra da namazdır. Namaz kılmayan haindir ve hainin hükmü geçersizdir.’ Sözünü mecliste Atatürk’e söyledi. Üstadın bu veciz sözü bizlere kurtuluş reçetesini gösterir. Çünkü bu toplumun düştüğü bataklığı gerçek manada namaz ehli kişiler kurtarır. Allah-u Teâlâ Kuranı kerimde bize şöyle buyurmaktadır. ‘ Hiç kuşkusuz namaz, insanı iğrenç işlerden, kötülüklerden alıkoyar, Allah´ı anmak en büyük ibadettir.(Ankebut- 45 )

Ağustos ayını Namaz ayı olarak ilan eden Kuran Nesli Platformu, Türkiye geneli 6-10 yaş arası çocuklara, toplumun ıslahı için Namaz eğitimini verdi. Bu çalışma sosyal medyaya yansıyınca kimilerini sevindirirken kimileri de kahr-u perişan etti.

Dün, ataları mecliste namaz kılan Üstada karşı çıkmak isterken, bugünde atasının izinde giden; Oda Tv, t24.com, Cumhuriyet ve Sol Haber Portalı vb medya organları ‘Kimisi çocuklara namaz eylemi’ ,’Kimisi çocuklar sokaklarda böyle dolaştırıldı.’, ‘Kimisi de çocuklara namaz gibi soyut şeyleri öğretmek onlarda bilişsel hasarlar meydana getirir.’, ‘Kimisi de çocuklara gerici eğitimi ‘ gibi akla ziyan açıklamalar getirdi. Herkes kendine yakışanı yapıyor. Müslümanlarda düşmanı unutmadan önlerine bakacaklar. Bunların bu sözleri bizleri daha da namaz ehli yapmalı.

Geçmişte de bu Camia; Müslüman halkın çocuklarının ıslahı için Camilerde kuran ve siyer dersi vererek işe başlamıştı. Ne yazık ki elde kuran, başta takke görmek istemeyen zihniyet, bu camianın fertlerine; PKK, FETÖ ve karanlık devletin eliyle savaş açtı. Halkın ıslahı için çalışan insanları halk düşmanı olarak lanse ettiler. Başıboş kalan gençlere devlet de sahip çıkamayınca, haliyle dinden uzak gençlik, PKK’nin kucağına gitti. Sonra da bu gençler, çukur başlarında kendilerini Camiden kovduran devlete karşı PKK’nin safında çukur başlarında mücadele etti. Ve çoğu, devletin göz yumduğu çukurlara gömüldü. Dünyaları harap oldu. Ahretleri de tehlikeye girdi. Batıl bir safta, batıl bir dava için kurban oldular. Ne yazık ki o günlerde halkımız da Camilerine sahip çıkmadığı gibi Cami yarenlerine de sahip çıkmadılar. Çocuklarını dünyevi bir beladan kurtarmak isterlerken hem dünyalarını hem de ahretlerini berbat ettirecek bir kararın altına imza attılar. Ne yazık ki Cami ve Kuran yarenlerine arka çıkmayan halk, fasık insanların propagandalarına aldanarak Kuran Seydalarını çakallara yem ederek istenen direnişi göstermediler.

Tarih tekerrür ediyor. Bir nesli imha ettiler. Bugün bu Camia yine sahalarda ve yine halkın ıslahı ve ihyası için çabalıyor. Eski devlet yönetimde değil ama alttan alta salyasını medyasında göstermeye çalışıyor. Dün İslam’a savaş açan zihniyetlerin bugün belleri kırıldı. O dönemde güçlü olan Kemalist zihniyet, PKK ve FETÖ bugün sesleri biraz olsun kesilmiş durumda. Özellikle ailelere sesleniyoruz! Çocuklarınızın dünya ve ahretini kurtarmak sizin elinizde. Danışıklı dövüşte rant sağlamak için çocuklarınızı kendi aralarında öldürttüler. Aynısını yaşamak istemiyorsanız Kuran Nesline gidin. Geçmişi tekrar yaşamak istemiyorsanız izzetlice duran bu kuran nesli yarenlerine sahip çıkın.

 

Evet, giden gitmiştir. Gittiği gün bitmiştir. Tarihi tekrar etmeye gerek yoktur. Tekrar aynı hataya düşmemek için Kuran nesli platformuna çocuklarınızı emanet edin. Kuran Nesli Platformu, anne kucağı kadar şefkatli ve emniyetlidir. Geçmişte gidenlerin hesaplarının sorumluluğu velilerine aittir. Hesaplarının kabarmaması için kalan gençlerinize sahip çıkın. Tek dişi kalmış canavarların kuklası olmuş mimsiz medeniyetin tasmalılarına çocuklarınızı emanet etmeyin. Size vergi kesenlere değil, yaptıkları hizmet karşılığında sadece sizden dua isteyen peygamber sevdalısı Kuran nesline hem kalbinizi hem de bileğinizi emanet edin. Rabbim bugününüzü dünden, yarınınızı da bugünden daha hayırlı kılsın. Allah’ emanet olunuz.

Yazar Hakkında

Toplam

8

Makale

M.ŞİRİN ALTUN

Önceki YAZ GELDİ, HAYÂ VE EDEP YERLERE İNDİ
Sonraki

Yazılan yorumlar hiçbir şekilde tarafımızın görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.