KARMA EĞİTİM NESLİMİZİN AHLAKINI TEHDİT EDİYOR

Article

 

Marangoz yanlış yaparsa özür diler bir miktar zarar görür. Eğitimde ise yapılan yanlışta pardon demekte fayda olmaz, özür dilemek kar etmez. İnsanlık tarihi kadar olmasa da eğitimin tarihi de çok eskidir. Yıllarca kurulan devletler kendi tebaasını güzel bir şekilde yetiştirmek için eğitim kurumları kuruyorlardı.

             Bazı milletler egemen devletlerin altına girdikleri için o devletlerin alfabelerini kullandılar. Bazıları ise tabi oldukları dinden dolayı o dinin alfabesini alıp kullandılar. Vahyin ilk emri olan “İkra” emriyle başlayan “Nübüvvet eğitimiyle” insanlar İslam’a ısınarak Müslüman oldular bunlardan biri de Kürt ve Türklerdir. Özellikle bunları söylememin sebebi bizi ilgilendiren eğitim sistemden dolayıdır. Osmanlı yıkıldıktan sonra cumhuriyetin temellerini Avrupa medeniyeti üzerine kurdular. Müslümanları İslam’da uzaklaştırmak için İslam’ı çağrıştıran bütün şeyleri değiştirdiler yasakladılar. Bunlardan bir tanesi de Osmanlı devletinin İslam üzerine kurulan eğitimi sistemini gericilikle itham ederek değiştirdi. Halbuki 2. Abdulhamid bütün imkansızlıklara rağmen hiç görülmemiş eğitim kurumları açtılar.

 Eğitim sistemleri değiştirenler medeni olduğunu iddia ettiği Avrupa’yı taklit ettiler. İslam’a gericilikle suçlayıp karma eğitimin medeniyet iddia eden Avrupa bugün ne yanlış olduğunu anladı. Ancak çok geç oldu. Zira Avrupa’daki okullar birer fuhuş yuvasına döndü. Bu okullarda zina artık normal karşılanır oldu. Bununlar birlikte eğitimde büyük başarısızlıklar oluşuyor. Yüzde yüz eğitim ve öğretim vermesi gereken Avrupa’daki okullar adeta bir fuhuş merkezi haline geldi. Aile kalmadı. Çocuk doğurma oranları o kadar azaldı ki neredeyse birkaç yıl içinde Avrupa’da nesil tükenecek. Yüzde on eğitim yüzde seksen doksan ise fuhuş merkezleri andırıyor. Belki bunlara inanmayacaksınız, ama araştırdıktan sonra hepsini görüsünüz.

Cuma günü öğrencilerin karne almasıyla birinci dönem bitti. Ama maalesef karma eğitimin zararları bu gün ülkemizde de görülmektedir. Yeni neslin ahlakını bozuyor. Her gün bazen şahit olduğumuz bazen görenlerin ifadesiyle: okuldaki öğrencilerin çoğu ne yazık ki çekinmeden ahlak dışı ilişkiler geliştirebiliyorlar.

 

Eğer devlet karma eğitim sistemini kısa zaman içerisinde bitirmezse kısa zaman içerisinde Türkiye’nin, Avrupa’nın gidişi gibi nesil yok olacak, tecavüzler artacak, aile kurumu tehlikeye düşecek, boşanmalar artacak, ahlaksızlık hırsızlık çinayetler artacaktır. Onu için hükümet acil bir şekilde batıdan ibret alıp karma eğitime son versin. Veliler de çocukların en iyi şekilde eğitmesi temennisiyle…

Yazar Hakkında

Toplam

15

Makale

OSMAN KAYA

Önceki BATININ YENİ MODASI: KAYGILIYIZ
Sonraki

Yazılan yorumlar hiçbir şekilde tarafımızın görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.