Kanaatkârlık Mutluluk Getirir

Kanaatkârlık Mutluluk Getirir

 

Değerler eğitimi kapsamında öğrencilere konuşan Batman Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi Öğretim Üyesi Dr. M.Nurullah AKTAŞ, kanaatkârlığın mutluluğu beraberinde getirdiğini söyledi.

Batman Piri Reis Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde “Ayın Değerler Eğitimi” kapsamında öğrencilere 2  gün süresince “Kanaatkârlık” değerini Batman Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi Öğretim Üyesi Dr. M.Nurullah AKTAŞ ve Batman Vaizi Alaattin KILIÇ  tarafından verildi.

Batman Piri Reis Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi konferans salonunda gerçekleşen seminere çok sayıda öğrenci katıldı.  Öğrencilerin ilgi ve keyifle dinlediği seminer etkinliği ile hem eğlenen hem de kanaatkârlık değerini öğrenen çocuklara aynı zamanda konu anlatımının yapıldığı ve öğrencileri de konferansa dâhil ederek sıcak bir söyleşi ortamı yaratan Dr. M.Nurullah AKTAŞ ve Batman Vaizi Alaattin KILIÇ  kanaatkârlık değerini farklı yönleri ile ele aldı.

24 Nisan Salı günü Batman Piri Reis Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi konferans salonunda  “Ayın Değerler Eğitimi” kapsamında öğrencilere “Kanaatkârlık” değerleri ile ilgili yaptığı görsel sunumdan sonra açıklamalarda bulunan  Batman Vaizi Alaattin KILIÇ,” Kanaatkârlık, kendinden, halinden, huyundan memnuniyet demektir. Kanaatkârlık, kendi karnı doyarken başkasını aç görmeye dayanamamak demektir. Önce isteyeceğiz ve çalışacağız, sonra kazandığımızla yetineceğiz ve dünyamıza sahip çıkacağız.”  Vurgusu yaparken, 25 Nisan Çarşamba günü Batman Piri Reis Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde “Ayın Değerler Eğitimi” kapsamında öğrencilere “Kanaatkarlık” değerini anlatan  Batman Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi Öğretim Üyesi Dr. M.Nurullah AKTAŞ,”  Kanaatkâr olan, gönül hoşluğu olan kimse, en zengin olan kimsedir. En fakir kimse ise, içinde tatmin olmamış bir çok arzularla dolu olan kimsedir. Kanaatkâr olanlar her zaman mutlu olan kimselerdir. İnsan her zaman kanaatkâr olan, her zaman sevinç dolu olan, her zaman mutlu olan, ideal olan bir hayat yaşamalıdır.” diye konuştu

 “Ayın Değerler Eğitimi” kapsamında Batman Piri Reis Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Hasan KESKİN de yaptığı açıklamada,“Değerler sayesinde birey, diğer insanlar ile etkili iletişime geçebilir ve sosyal konumunun belirlenmesi için uygun bir altyapı oluşturabilir Toplumsal bütünlüğün sağlanması ve ortak amaçların belirlenmesi için değerler eğitiminin okullarımızda sistemli ve etkili bir biçimde yapılması  zorunludur. Değerler, öğrencilere okul içinde ve dışında değerleri pratiğe dönüştürmeleri için uygun ve etkili fırsatlar sağlanmalıdır. Kanaatkârlık temasının işlendiği değerler seminerinde bizleri aydınlatan Batman Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi Öğretim Üyesi Dr. M.Nurullah AKTAŞ ve Batman Vaizi Alaattin KILIÇ  hocamıza şahsım ve öğrencilerim adına teşekkür ederim.” dedi.

İLHAN YILDIZ

 

 


Önceki Evde Çıkan Yangın Korkuttu
Sonraki SAMSUN GEZİLERİ SÜRÜYOR

Yazılan yorumlar hiçbir şekilde tarafımızın görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.