ÖĞRENCİ YURTLARI İLE İÇKİ SATILAN YERLER AYNI BİNADA BULUNAMAYACAK

ÖĞRENCİ YURTLARI İLE İÇKİ SATILAN YERLER AYNI BİNADA BULUNAMAYACAK

Milli Eğitim Bakanlığının düzenlemesine göre, öğrenci yurt ve pansiyonları ile içki satılan yerler aynı binada bulunamayacak.

 

Resmi Gazete'nin dünkü sayısında, Bakanlar Kurulunun, "Özel Öğrenci Barınma Hizmetleri Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik"in yürürlüğe konulması kararı yayımlandı.

Milli Eğitim Bakanlığının yazısı üzerine, yönetmeliğin 9'uncu maddesinin birinci fıkrasının "a" bendi değiştirildi.

Buna göre; meyhane, kahvehane, kıraathane, bar, elektronik oyun mekezleri gibi umuma açık yerler veya alkollü içki satılan yerler ile yükseköğrenim öğrencilerine barınma hizmeti veren öğrenci yurt ve pansiyonları aynı binada bulunamayacak.

Öğrencilere barınma hizmeti veren kurumların binaları ile akaryakıt istasyonları, yanıcı, parlayıcı ve patlayıcı maddelerin üretildiği veya depolandığı yerler arasında kuş uçuşu en az 100 metre mesafe bulunması zorunluluğu getirildi.

Kurum binalarında yangın ikaz amacıyla duman ve ısıya duyarlı, gaz kaçaklarını algılayan sensörler, alarm sistemi ile kurum kontenjanının 200'den fazla olması halinde otomatik söndürme sisteminin bulunması zorunlu oldu. Haber MerkeziÖnceki MUSTAZAFLAR FOTOĞRAFLARLA ANLATILDI
Sonraki TİYATRO DİLİYLE ABDULHAMİD

Yazılan yorumlar hiçbir şekilde tarafımızın görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.