AKADEMİK EĞİTİME ÖNEM VERİN

AKADEMİK EĞİTİME ÖNEM VERİN

TOBB Güzel Sanatlar Lisesini ziyaret eden İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran, öğrencileri ziyaret etti ve öğretmenlerle bir araya geldi. Kurtaran öğrencilerle sohbetinde akademik eğitime önem vermelerini istedi.

Okula gelişinde İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran’ı Okul Müdürü Hakan Karabulut karşıladı. Okulu gezen Kurtaran, Okul Müdürü Karabulut’tan okul ile ilgili bilgi aldı. Daha sonra sınıfları ziyaret edip öğrencilerle bir süre sohbet etti. Öğrencilere sanatsal eğitimin yanı sıra akademik eğitimde de başarılı olmaları için çok çalışmalarını ve bol bol kitap okumalarını tavsiye etti. Sohbetin ardından öğrencilere kitap dağıtan İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran, daha sonra öğretmenlerle bir araya geldi ve onlarla bir süre sohbet etti. Kurtaran öğretmenlere sanat alanında verilen emeğin ve eğitimin boşa gitmediğine, sanat eğitimi alan bireyin toplumda naifliğiyle yer edindiğine vurgu yaptı.

Kurtaran: “Güzel Sanatlar Lisemizde eğitim gören öğrencilerimizin yeteneklerini geliştirerek topluma güzel örnekler teşkil etmelerini istiyoruz. Burada bizlere düşen görev sanatın doğru eğitimini, güzelliğini, örnek teşkil edecek şekilde öğrencilere aktarmaktır. Okulumuzu bu anlamada iyi bir eğitim verecek noktaya getirme gayreti içinde olmalıyız. Aynı zamanda öğrencilerimizin akademik başarılarının da en üst seviyeye çıkması içinde gayret göstermemiz gerekiyor.” dedi.

Okul kütüphanesini de gezen Kurtaran, kütüphanenin hızlı bir şekilde öğrencilerin azami derecede faydalanmalarını sağlayacak konuma getirilmesi talimatını verdi.  İlhan Yıldız

 

 

 


Önceki AK Parti İlçe Başkanları Vali Deniz’i Ziyaret Etti
Sonraki Validen Fırını Patlayan Fabrikaya Ziyaret

Yazılan yorumlar hiçbir şekilde tarafımızın görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.